strefa klienta logowanie
made by nature, designed by experience

Dlaczego drewno?

Jesteśmy fanami drewna. Lubimy je i chcemy się z Państwem tą sympatią podzielić.
To uczucie ma również racjonalne podstawy. Oto dlaczego warto wybrać drewniane okna i drzwi.


 

Drewno to materiał
naturalny i odnawialny

Do produkcji okien wykorzystujemy drewno z certyfikatem FSC, pozyskane w sposób zrównoważony. Duża część naszej oferty opiera się na drewnie pozyskanym lokalnie, które nie musi podróżować wielu kilometrów do miejsca produkcji.

Drewno jest materiałem odnawialnym. W Polsce prawidłowa gospodarka leśna ma bardzo długie tradycje – właściwie prowadzona – od lat zapewnia zastępowalność wycinanym drzewom.

Warto podkreślić, że produkcja okien drewnianych nie generuje niebezpiecznych czy trudnych do zagospodarowania odpadów, a samo drewno jako naturalny materiał, nie sprawia kłopotów w składowaniu i utylizacji.

Bądź EKO

Jest mocne i trwałe

Wielowarstwowe ramy okienne są sztywniejsze niż te z PVC i pozwalają na konstruowanie większych przeszkleń. Drewno reaguje na zmiany temperatury w minimalnym stopniu, dlatego idealnie nadaje się na konstrukcje dużych okien od strony południowej. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, przewyższającymi inne znane materiały konstrukcyjne. Od wieków było stosowane jako podstawowy materiał budowlany, a w tej chwili przechodzi renesans. Jest coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych technologiach budownictwa.

Drewniana rama, dodatkowo chroniona nowoczesnymi lakierami na bazie wody, jest odporna na czynniki atmosferyczne, nie blaknie i nie łuszczy się, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, jest zabezpieczona w czysty i ekologiczny sposób.

technologia

Drewniana rama jest piękna
i starzeje się z klasą

Widoczne usłojenie i kształt ramy zapewnią elegancję każdemu wnętrzu, zupełnie jak wysokiej jakości, klasyczny mebel. Drewno daje odczucie ciepła i świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, nie zmuszając nas do jego dodatkowego dekorowania. Jest przyjemne w dotyku i zapewnia bliskość natury.

Współczesne okna drewniane mają wielką trwałość. Dodatkowo, w przeciwieństwie do okien plastikowych, nawet po wielu latach wyglądają elegancko i, co bardzo istotne, dają możliwość powrotu do swojego pierwotnego wyglądu. To dla nas ważne, gdyż nie chcemy zużywać zasobów naturalnych w nadmierny sposób. Zaproś naturę do domu i ciesz się nią z bliskimi.

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, aby zobaczyć, dotknąć i przekonać się o wartości okien i drzwi SLONAWY.

gdzie kupić

Wiele kolorów i kształtów

Ramę okna można ukształtować na różne sposoby, osiągając pożądany efekt dla wnętrza czy elewacji zewnętrznej. Może to być nowoczesny, minimalistyczny kształt, jak również bardziej tradycyjny, pasujący do klasycznych wnętrz i budynków.

Takie okna mogą mieć dowolny kolor. W czasach kiedy stosujemy mniej zasłon i innych “okryć” okiennych, mamy potrzebę kształtowania kolorystyki wnętrza także z pomocą okien. Również w tym przypadku okna drewniane są najlepszym wyborem.

Drewno daje się formować niemal dowolnie. Stąd okna drewniane dają nam ogromne możliwości realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów, schematów otwierania i kształtów.

wybarwienia