strefa klienta logowanie
made by nature, designed by experience

Międzywarstwa i farba nawierzchniowa

Powłoka międzywarstwy nakładana jest w technologii Pozbud Aquawood Dynflow®. Jest to zaawansowany technologicznie i całkowicie automatyczny system do nakładania powłok lakierów wodorozcieńczalnych. Technologia ta, dzięki zoptymalizowanym warunkom lakierowania w obrębie linii lakierniczej (wilgotność względna 85-90%, 20 g/m3 H2O/m3 powietrza), przyczynia się do pełnego wykorzystania własności lakieru i gwarantuje pełne pokrycie nawet w bardzo trudno dostępnych miejsach. Efektem jest znakomita jakość powłok uzyskiwana przy bardzo małych stratach materiału lakierowego.

Technologia Pozbud Aquawood Dynflow® zapewnia zmniejszenie odchyleń strumienia rozpylanego lakieru i zwiększenie jego energii, dzięki czemu krople lakieru docierają do wszystkich załamań profili. Krople lakieru, którego lepkość pozostaje utrzymana prawie na jednakowym poziomie, nie podlegają odparowaniu, a ich masa i objętość praktycznie nie maleje. Wskutek zapewnienia bardzo dobrych własności rozprowadzania lakieru, przy jego podwyższonej tiksotropii, Pozbud Aquawood Dynflow® eliminuje konieczność wykonywania późniejszych poprawek malarskich i szlifowania. Technologia ta znakomicie nadaje się do lakierowania skomplikowanych elementów z narożami i wrębami, ponieważ powłoka nałożona w tych newralgicznych i bardzo trudnych dostępnych miejscach jest równomierna.

Lakierowanie nawierzchniowe również odbywa się w zautomatyzowanej formie – wszystko dzięki użyciu aplikacji elektrostatycznej oraz systemu odzysku Covapro Prolac. Aplikacja elektrostatyczna jest zasilana wysokim napięciem 100 kV/1 mA. Ładowanie cząsteczek lakieru ładunkiem elektrostatycznym następuje w zbiorniku i przez elektrodę na dyszy pistoletu. Wysoki stopień naładowania elektrostatycznego cząsteczek lakieru (np. 70 kV) radykalnie zmniejsza zjawisko przetrysku. Dodatkowym efektem jest bardzo dobra jakość wykończenia lakierowanych krawędzi elementów. Występujące w tradycyjnym lakierowaniu natryskowym duże straty materiałowe stanowią dodatkowe obciążenia dla środowiska. Dzięki technologii Prolac lakier z przetrysku może być zbierany, filtrowany i wprowadzany do ponownego obiegu bezpośrednio u użytkownika. Walce obrotowe do zbierania przetrysku znajdują się w kabinie natryskowej pomiędzy lakierowanym elementem a filtrami do wychwytywania mgły polakierniczej. Pistolety natryskowe są ustawione w taki sposób, aby strumień był skierowany w stronę walca. Dzięki temu przetrysk jest zbierany w sposób ciągły na powierzchni walca i uzyskujemy pełen odzysk farby.

Do malowania najbardziej skomplikowanych, nietypowych i najdłuższych elementów wykorzystujemy robota lakierniczego Fanuc sterowanego systemami Reiter. Robot dostosowuje się do danego elementu niezależnie od wymiaru, kształtu czy koloru. Wszystko dzięki skanerom 3D, kamerom i zaawansowanemu oprogramowaniu. Skanery omiatają bryłę elementu laserami, które odbijają się na powierzchni i są rejestrowane przez kamery. Następnie, poprzez interpolację metodą siatki trójkątów, generowany jest model 3D CAD. Oprogramowanie analizuje dany model i w czasie rzeczywistym generuje program kinematyczny dla robota. Zapewnia to niezwykłą dokładność nakładania poszczególnych warstw lakierów, co przekłada się na idealnie równą powłokę lakierniczą, która znacznie przewyższa obecne standardy rynkowe, gdzie większość producentów maluje okna ręcznie z pistoletu. Zwiększa to istotnie trwałość powłok i tym samym okien i drzwi. Robot potrafi ponadto sam wybierać kolory lakieru, a zmiana zajmuje mu niecałe 2 minuty.

Kompletna automatyzacja procesów lakierniczych wpływa również na wydajność. Cała lakiernia została zaprojektowana w taki sposób, aby żaden z trawersów przewożących okno nigdy się nie zatrzymywał i została zachowana stała prędkość posuwu na poziomie 3 metrów na minutę. Całkowita miesięczna wydajność naszej lakierni jest szacowana na 27 000 m2, operując tylko na jednej zmianę. Jest to niesamowitym osiągnięciem biorąc pod uwagę dywersyfikację produkcji.

Warto przy tym wspomnieć, że stosujemy lakiery na bazie wody, które są bezpieczne dla pracowników lakierni, użytkowników finalnych produktów oraz środowiska.oferta

Postaw na najlepsze rozwiązania

Okna i drzwi balkonowe

Przeszklone elementy domu wpływają na odbiór jego przestrzeni. Postaw na sprawdzone, nowoczesne i estetyczne roziązania, które pozwolą na odpowiednią dźwiękoszczelność czy termoizolację Twoich wnętrz. Dobierz model do swoich potrzeb i ciesz się doskonałą jakością przez lata.

 

sprawdź ofertę

Systemy tarasowe

Płynne przejście między domem a tarasem możliwe jest dzięki odpowiednim systemom. Duże przeszklenia, łatwe systemy zamykania, wysoka estetyka. To dzięki odpowiedniej oprawie tarasu przestrzeń ta będzie łączyć się z wnętrzem. Wybierz system tarasowy odpowiedni dla swoich potrzeb!

 

sprawdź ofertę

Drzwi zewnętrzne

Poznaj ofertę drzwi zewnętrznych, dzięki którym Twój dom będzie bezpiecznym azylem dla Ciebie i Twoich najbliższych. Profesjonalne wykonanie, estetyczny design i użyteczne funkcjonalności sprawią, że główne wejście do domu będzie witać w najlepszym stylu.

 

sprawdź ofertę